VAN ESOB FARSÇA VE İNGİLİZCE...

2019-02-28 17:26:25 409

VAN ESOB Başkanı Berge: ‘Bir Lisan Bir İnsan’ projesi ile esnafa yönelik Farsça ve İngilizce dil kursu açıyoruz.


Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, esnafın daha kolay iletişim kurabilmesi için Farsça ve İngilizce dil kursu açacaklarını söyledi. Van’a gelen İranlıların hem Türkçe hem de İngilizce konuşabildiğine dikkat çeken Berge, “Bizim de İran’dan kaynaklı Farsça’yı, bir dünya dili olarak da İngilizce’yi öğrenmemiz gerekiyor.” dedi.


Hem insani hem de ticari ilişkiler için
Her şeye rağmen İranlıların Van’a gelmeye devam ettiğini belirten VAN ESOB Başkanı Berge, “Van ekonomisinin temel aktörlerinden olan esnafımız ile İranlı turistlerin iyi bir diyalog kurabilmeleri gerekiyor. Bu insani açıdan da gereklidir. Ayrıca yabancı turistler için de İngilizce’yi bilmeleri, esnafımız için bir avantaj olacaktır.” şeklinde konuştu. 

Güray ve İnanç’a teşekkürler
Başkan Berge, projeye destek veren DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ve derslik imkanı sağlayan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’a teşekkür etti.  

Kurslar yakında başlıyor
Bir Lisan Bir İnsan Projesi Koordinatörü Yılmaz Tekin’in, VAN ESOB adına DAKA’ya sunduğu proje kabul edildi. Ezberciler Kavşağı’ndaki İpekyolu Gençlik Merkezi’nde verilecek kurslardan, odalarımıza kayıtlı esnaf ücretsiz olarak faydalanabilecek. Kayıt yaptırmak isteyen esnaf, 0541 573 15 01 numaralı telefon ile irtibata geçmesi gerekiyor. Farsça ve İngilizce kursu, yakın zamanda başlıyor. Esnafın yanı sıra İran ile ticaret yapan işadamları da kursa katılım sağlayabilecek.   
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler