ÇALDIRAN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİK

2020-01-05 17:37:01 361

VANESOB Başkanımız Sayın Berge, meşhur Gönderme soğuğu ile adını duyuran ve bu kış Türkiye’nin en soğuk ilçesi olan Çaldıran’daydı.

 

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge, bu kış Türkiye’nin en soğuk ilçesi olan Çaldıran’ı ziyaret etti. Berge, Çaldıran Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. Van merkez ve ilçe oda başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıda, ilçe esnafının sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

 

Başkan Adıyaman plaket takdim etti

Çaldıran Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atilla Adıyaman, VANESOB Başkanı İsa Berge’ye, yaptığı çalışmalar nedeniyle plaket takdim etti.

 

Belediye başkanı ziyaret edildi

VANESOB Başkanı Berge heyeti ile birlikte Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari’yi makamında ziyaret etti. İlçe esnafının sektörel durumu ile ilgili başkan Ensari’ye bilgi veren Berge, sorunların çözümü noktasında destek istedi. Özellikle kayıt dışı esnaf ve yapı kullanım izni belgesi ile ilgili sorunu ileten Berge, “Çaldıran’daki esnafımız halkımıza önemli bir hizmet vermektedir. Esnaf ve sanatkarımızın desteklenmesini istiyoruz. Kayıt dışı esnaf konusunda belediyemiz ile ortak çalışma yürütmek istiyoruz” dedi. Berge, nazik karşılama için başkan Ensari’ye teşekkür etti.

 

“Gerekeni yapacağız”

İlçe esnafının sorunlarının çözümü için VANESOB ve Çaldıran ESO ile birlikte ortak bir çalışma yürüteceklerini söyleyen Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, “Kayıt dışı esnaf sorunu başta olmak üzere ilçemizin esnaf ve sanatkarlar ile ilgili sorunları çözmek için birlikte çalışacağız. İlçemizin ekonomisine önemli bir katkı sunan esnafımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Ensari, VAN ESOB Başkanı Berge ve heyetine ziyaret nedeniyle teşekkür etti.

 

Kaymakam Adem Can ziyaret edildi

VAN ESOB Başkanı Berge, heyeti ve Çaldıran Belediye Başkanı Ensari, Çaldıran Kaymakamı Adem Can’ı makamında ziyaret etti. Başkan Berge, “İlçede yüksek oranda kayıt dışı esnaf bulunmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için denetimler yapılmalıdır. Ayrıca esnafımızın işyerinin yapı kullanım izni belgesinin olmaması nedeniyle ruhsat alamama gibi bir sorunu vardır. Kaymakamlık ve belediye ortaklığında geçici işyeri ruhsatı verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Berge, gösterdiği nezaket nedeniyle Çaldıran Kaymakamı Adem Can’a teşekkür etti.

 

Kaymakam Can: Çalışmalar yapılacak  

Yapı kullanım izni belgesinden kaynakklı ruhsat sorununun çözümü için gerekli araştırma ve çalışmaları yürüteceklerini söyleyen Çaldıran Kaymakamı Adem Can, “Sorunun çözümü için emsalleri inceleyeceğiz. Kayıt dışı esnaf ile ilgili olarak da belediyemiz ile ortaklaşa çalışma yürüteceğiz” dedi.

 

Esnaf ziyaret edildi

Ziyaretlerin ardından ilçe esnafı ziyaret edildi. Kendisi soğuk olan ilçenin sıcak insanları ile sohbet edildi. Çaldıran bu kış Türkiye’nin en soğuk ilçesi oldu. 

 

Çaldıran Ziraat Odası’na ziyaret

Heyet Çaldıran Ziraat Odası Başkanı Nesim Ertopçu’yu ziyaret etti. Ziyarette ilçenin tarım ve hayvancılık durumu ele alındı. Ertopçu, başkan Berge’ye plaket takdim etti.

 

 

  
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler