MİLLETİMİZİ DİRİ TUTAN ÇANAKKALE RUHUDUR

2020-03-18 14:13:39 696

VANESOB Başkanı Berge: Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap, Arnavut, Boşnak ve tüm Anadolu bu vatan için can verdi. 

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajına Çanakkale Geçilmez sözüyle başlayan Berge, bu toprakların yüz binlerce şehit verilerek kurtarıldığını belirtti. İşte Berge’nin açıklaması.

“Milletimizi diri tutan Çanakkale ruhudur”
“Gelibolu yarımadasında dünyaya destan yazan atalarımızın evlatları olarak, vatanımıza sahip çıkacağız. Canını hiçe sayarak şehit olan ve Anadolu topraklarını bizlere emanet eden şehitlerimize minnettarız. Gönlünde ezan, vatan ve millet aşkı bulunan bir millet olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Milletimizi diri tutan Çanakkale ruhudur.”

“Şehitlerimizin ruhu şad olsun”
“Tarihimizin şanlı ve unutulmaz zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünde şehitlerimizin ruhu şad olsun. Göğsünü adeta dünyaya siper ederek şehit olan askerlerimizin mekanı cennet olsun.”

“Gençliğim eyvah”
“Çanakkale içinde vurulan, ölmeden mezara konulan, gençliğim eyvah diyen vatan evlatları sayesinde bugün Türkiye’yiz. Adeta varoluş destanımız olan Çanakkale zaferinin bilinciyle, birlik ve beraberliğimizi koruyacağız.”  

“Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz”
“Geçmişte birlik ve beraberliğimiz için büyük fedakârlıklar gösteren atalarımızın anısına bizler de geleceğimizi için fedakarlık göstereceğiz. Bu toprağın mayasında olan kardeşliğimizi barış ve huzur içerisinde pekiştireceğimize inanıyoruz. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.”
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler