VAN’DA EKMEĞE ZAM YOK

2020-03-28 15:25:45 509

Van’da ekmeğe zam yapılmadığını söyleyen VANESOB Başkanımız Sayın Berge, “Fırıncılar yeniden 1,25 TL olan rayiç fiyatından satışa başladı.” 

Van’da ekmeğe zam yapıldığı yönündeki haberleri değerlendiren Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge, herhangi bir zammın söz konusu olmadığını belirtti. 

“En son zam yapan il Van oldu”
Türkiye'de ekmeğe en son zam yapan şehrin Van olduğunu hatırlatan Berge, “Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası’nın talebi üzerine, birliğimiz 29.05.2019'da 1 lira 10 kuruş olan 200 gram ekmeğin fiyatını değerlendirerek, 210 gram ekmeğin 1 lira 25 kuruş olmasına karar verdi. O günden bu yana Van'da ekmeğe zam yapılmamıştır.” dedi.

Fırıncılar arasında rekabet başladı
Fırıncıların bir süre 1,25 TL’lik fiyatı uyguladığını ancak daha sonra bazı ekmek fabrikalarının indirime gittiğini belirten VANESOB Başkanı Berge, “Fırıncılar, zaman zaman kendi aralarında rekabet ederek fiyatı geri çekmişlerdir. Buna bağlı olarak fiyat belirsizliği oluşmuştur. Rekabetin oluşması ile beraber ekmek fiyatlarında farklılık ortaya çıktı ve 0,75 kuruş ile 1 lira 25 kuruş arasında ekmek satışı yapıldı.” şeklinde konuştu.   

“Yeniden eski fiyata dönüldü”
Başkan Berge, fırıncıların yeniden eski fiyat olan 1,25 TL’den satış kararı almasının böyle bir dönemde doğru olmadığını sözlerine ekledi. 


 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler