​​​​​​​1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

2020-05-09 18:56:01 1051

VAN ESOB Başkanımız Sayın Berge, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

 

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge, aynı zamanda emek ve dayanışma günü olan 1 Mayıs işçi bayramını kutladı. İşte başkan Berge’nin mesajı:

 

“İşçi ve işveren hakkı korunmalıdır”

“İşçilerin haklarını elde etmek için verdiği mücadelenin sembol günü olan 1 Mayıs, Türkiye tarihinde de önemli bir yer ediniyor. Emek ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs, biz emekçiler için değerlidir. Helal kazancı ile çalışan işçilerimizin verdiği emek takdire şayandır. Nasır tutan elleri ve yorulan bedenleri ile ailelerine helal ekmek götüren işçilerimiz kıymetlidir. Bunun yanında işçilere iş vererek çalışma imkanı sunan işverenleri de unutmamak gerekiyor. Hem işçi hem de işveren haklarının korunması elzemdir.”    

 

“İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz”

“Dünyada 1856’lı yıllardan bu yana işçiler hak mücadelesi veriyor. Oysa yaklaşık Bin 500 yıl önce efendimiz bir hadisi şerifinde, “İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz” demiştir.”

 

“Esnaf ve sanatkar aynı zamanda birer işçidir”

“Ülkemiz ekonomisin temel taşlarından olan işçiler ve emekçiler sayesinde, kalkınma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Van’ımızın emektarları olan esnaf ve sanatkarlarımız aynı zamanda birer işçidirler. Ustalarımızın el emeği son derece kıymetlidir.

 

“Önce iş güvenliği”

“İşsizlik oranının daha da azaldığı bir ülke temenni ediyoruz. Önce iş güvenliği diyerek, iş kazalarının en aza indirildiği bir ülkedir hayalimiz. Kamuda ve özel sektörde çalışan tüm işçilerin 1 Mayıs işçi bayramını kutluyor, barış ve huzurun hakim olduğu nice 1 Mayıs’lara diyoruz.”
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler