HİRA’DAN YAYILAN NUR DÜNYAYI AYDINLATTI

2020-05-19 13:34:05 119

Kadir gecesinde, Hira dağında indirilen Kur’an-ı Kerim nuruyla dünyayı aydınlattı.

 

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge, kadir gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte o mesaj:

“Bu yıl 19 Mayıs’a denk gelen, bin aydan daha hayırlı ve 11 ayın sultanı Ramazan ayının 27.gecesi olan kadir gecesini idrak ediyoruz. Allah herkesin ibadetini ve dualarını kabul etsin. Üç ayların sonu olan ramazanın bu mübarek gecesinde dileyeceğimiz af ve yapılan ibadetlerin fazileti Kur’an-ı Kerim’de belirtilmiştir.  

Kadir suresinin 1. ve 5. ayetlerinde, “Biz Onu (Kur'an-ı Kerim'i) Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. O gecede Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail a.s) her iş için iner dururlar. O gece esenlik, gün ağarıncaya kadar sürer.''denilmiştir.

Cenab-ı Allah’ın ihsan ve ikramına mazhar olacağımız bu geceyi idrak etmenin huzuru içerisindeyiz. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede edilen tövbe ve istiğfar kabul olsun.

Kadir gecesinde Cebrail aleyhisselam, peygamberimiz Hz. Muhammed'e Hira dağında Kur'an'ı Kerim'in ilk ayetini indirdi. Kur’an-ı Kerim nuruyla dünyayı aydınlattı.

Azamet ve şeref demek olan kadir kelimesinin anlamı da bu gecenin kıymetini göstermektedir. Kadir gecemiz mübarek olsun.”

 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler