BERGE: “ŞEHRİMİZ KAZANSIN ESNAFIMIZ BAYRAM ETSİN”

2020-07-28 01:12:44 169

VAN ESOB Başkanımız Sayın Berge: “Bayram alışverişimizi yerel esnafımızdan yapalım, hem şehrimiz kazansın hem de esnafımız bayram etsin.”

 

Yaklaşan kurban bayramının bereketini beraberinde getirdiğini söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge, Van halkından bayram alışverişini, pandemi sürecinde çok zor durumda kalan yerel esnaflardan yapmasını istedi.

 

“Şehrimiz kazansın esnafımız bayram etsin”

Bayramlarda herkesin mutluluk içinde olduğunu vurgulayan VANESOB Başkanımız Sayın Berge, “Hem kendimizi, hem çocuklarımızı hem de esnafımızı sevindirelim. Salgından kaynaklı uzun süredir zorda olan yerel esnafımızın da yüzü gülsün. Böylece hem şehrimiz kazansın hem de yerel esnafımız da gerçekten bayram etsin.” şeklinde konuştu.   

 

“Van ekonomisine can katan yerel esnafımızdır”

Van esnaf ve sanatkarlarının koronavirüs sürecinde milletin sağlığı için her türlü fedakarlığı yaptığını belirten başkan Berge, “İstihdamı ve her yönüyle Van’ın ekonomisine can katan esnafımızın, koronavirüsten kaynaklı sıkıntıları devam etmektedir. Esnafımız çok zor durumda kalmıştır. Her zaman Van halkının yanında olan esnafımıza sahip çıkalım.” ifadelerini kullandı.

 

“Tüm Van halkının bayramını kutluyorum”

Başkan Berge, “Kurban bayramının Van’ımıza, ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm Van halkının bayramını kutluyorum.” dedi. 

 

 

 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler