BERGE: BÜYÜK DEĞERİMİZİ KAYBETTİK

2020-10-23 13:46:41 547

VAN ESOB Başkanı Berge: “Hüsamettin başkanımızı kaybettik, tarifi imkansız derin bir üzüntü içerisindeyiz.”

Erciş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve aynı zamanda Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanvekili Hüsamettin Çelik’in vefatı büyük bir üzüntüye neden oldu. Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, tarifi imkansız derin bir üzüntü içinde olduklarını söyledi. 1990 yılından beri yaklaşık 30 yıldır oda başkanlığı yapan Çelik, sevilen ve sayılan bir isimdi. 

“Hüsamettin başkan bize babalık ve rehberlik yaptı”
“Van ve Erciş için büyük emekler veren değerli ağabeyimizi kaybetmenin büyük hüznünü yaşadıklarını belirten başkan Berge, “O bizim için bir oda başkanı değil bir babaydı. Hem Van hem de Erciş için büyük hizmetleri oldu. Birliğimizin başkanvekilliğini de yapan, sevdiğimiz, saydığımız ve büyük bir değer verdiğimiz Hüsamettin ağabeyimiz koronavirüse yenik düştü. O bize babalık ve rehberlik yaptı.” şeklinde konuştu.  

“Tecrübelerinden çok faydalandık”
Hüsamettin başkanın özelliklerini anlatan Berge, “Her zaman ve her konuda tecrübelerini bizimle paylaşan Hüsamettin başkanımız, mütevazılığı ve kibarlığı ile gönülleri fethetmişti. Nezaketi, babacanlığı ve sözünün arkasında dik duruşu ile bilinen efsane başkanımzın acı kaybını yaşıyoruz. Verdiği sözden asla dönmeyen ve dimdik duruşu ile örnek bir kişilik sergileyen başkanımızı, saygıyla yad ediyoruz. Dostunu yalnız bırakmayan, hiçbir zaman menfaati ön planda tutmayan ve dostunu yarı yolda bırakmayan Hüsamettin başkanımız, kazansa da kaybetse de dostunun yanında durmuştur.” dedi.
  
“Tüm camiamız adına başımız sağ olsun diyorum”
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sayın Sebahattin Çelik, başta olmak üzere ailesine ve yakınlarına sabır dileyen VANESOB Başkanı Berge, “Tüm esnaf ve sanatkarlarımızın başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah. Tüm camiamızın başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.   

Hüsamettin Çelik'in cenazesi, Seyit Muhammet Kabristanı'nda toprağa verildi. 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler