BERGE: DEPREM GERÇEĞİNE GÖRE YAŞAMALIYIZ

2020-10-29 17:26:24 465

“Türkiye Van için tek yürek olmuştu” diyen VAN ESOB Başkanı Berge: Sağlam yapılar ile güvenli yaşam alanları oluşturmalıyız. 

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011’de meydana gelen Van depremlerinin 9. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte başkan Berge’nin mesajı:
“Van depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağılığı diliyorum. Yitirdiğimiz nice canların derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Türkiye Van için tek yürek olmuştu. Acımıza ortak olan hükümetimiz ve devletimiz bizleri yalnız bırakmadı. Her zaman ortak dayanışma örneğimizi sergileyeceğiz. Allah bir daha o günleri yaşatmasın.
Deprem bölgesi bir ülkede ve bir şehirde yaşadığımız gerçeğini unutmamalıyız. Deprem öncesinde, deprem anında ve deprem sonrasında neler yapmamız gerektiğini çok iyi bilmeliyiz. Aksi takdirde deprem değil bina öldürür gerçeği ile hep karşı karşıya kalacağız. 
Yapılarımızı inşaa ederken bir şey olmaz anlayışından vazgeçmeliyiz. Sağlam yapılar ile güvenli bir yaşam alanı oluşturmalıyız. Bu konuda hükümetimiz gereken yasal düzenlemeleri yapmıştır. Bize düşen bu düzenlemelere göre binalarımızı yapmaktadır. Gücü yetmeyen vatandaşımıza da devletimiz kentsel dönüşüm kapsamında destek sunmalıdır.”
  
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler