MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ

2020-11-04 21:54:34 549

VAN ESOB heyeti Özalp’ta işyerleri yanan esnafı ziyaret etti. Başkan Berge: “Devletimizin esnafımızın yanında olacağına inanıyoruz.”

Özalp Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ağar, “Esnafımızın yaralarının sarılacağını düşünüyoruz.”

Van’ın Özalp İlçesi’ndeki Rus Pazarı’nda çıkan yangında yaklaşık 100 işyeri kullanılamaz hale geldi. Konu ile ilgili açıklama yapan Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, “Ortaya çıkan büyük zararların karşılanması ve mağduriyetlerin giderilmesi konusunda, devletimizin yine esnafımızın yanında olacağına inanıyoruz.” dedi.

“Sayın valimiz gereken duyarlılığı gösteriyor”

“Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez, her zaman olduğu gibi gereken duyarlılığı göstermiştir. Pandemi sürecinde de gördüğümüz gibi Sayın valimiz bu yangın felaketinde de esnafımızın yanında durmuştur. Zararların karşılanması ve mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma başlatan Sayın valimize çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.  

VAN ESOB heyeti yangın yerinde incelemelerde bulundu

VAN ESOB heyeti, Özalp’ta işyerleri yanan esnaflara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. VAN ESOB heyeti, Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Karaduman ve Kenan Akalın, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Ağar, Özalp Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Yağız, Veysel Kıyatmaz ve Tekin Tayyam’dan oluştu. Yangın yerinde inceleme yapan heyet, esnaftan ve yetkililerden bilgi aldı. Yangın felaketinde esnafın büyük zarara uğradığı görüldü. 

Kaymakam Ataman’a ziyaret

VAN ESOB heyeti, Özalp Kaymakamlığı’na vekaleten bakan Saray Kaymakamı Yunus Ataman’ı makamında ziyaret etti. VAN ESOB Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Karaduman ve Kenan Akalın, “Esnafımıza gereken desteğin sağlanması için yardım kampanyası ile ilgili istişarelerde bulunduk. Gereken ilgiyi gösteren kaymakamımız Sayın Ataman’a teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.  

“Esnafımızın malları kül oldu, işyerleri kullanılamaz hale geldi”

Yangın ile ilgili konuşan Özalp Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz Ağar, “Elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiğimiz yangında yaklaşık 100 esnafımızın işyeri kullanılamaz hale geldi. Esnafımızın mallarının neredeyse tümü kül oldu. Yetkililerden esnafımızın zararının karşılanmasını rica ediyoruz” dedi.”

 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler