BAŞKANIMIZDAN ÖZALP ESNAFINA DESTEK ÇAĞRISI

2021-02-21 17:18:47 130

VANESOB Başkanımız Sayın İsa Berge, Özalp’ta işyerleri yanan esnaf için ÖZALP yazıp 6500’a mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunulması çağrısı yaptı.

ÖZALP yazılıp 6500’a mesaj gönderilerek 10 TL bağışta bulunulabildiğini söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge, Ziraat Bankası Özalp/Van Şubesi Hesap No: 465957516215001 ve İBAN No: TR460001000465957516215001 ile de destek verilebildiğini açıkladı.

Van'ın Özalp ilçesinde iş yerleri yanan esnaf için, Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Özalp Halk Pazarı Kooperatif Başkanı Halil Özgür ve yönetim kurulu üyeleri, VANESOB Başkanı İsa Berge’yi ziyaret etti.

Yanında olan esnafının yanında ol

 “Şimdi zor zamanlarda milletinin yanında olan esnafımızın yanında olma zamanıdır." diyen Berge, "Pandemi sürecinin ve ekonomik koşulların bu kadar zor olduğu bir dönemde, esnafımızın da böyle bir felaket yaşaması içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Milletimize, Vanlı esnaflarımıza ve Türkiye'ye çağrım şudur. Ahilik kültürüne bağlı olarak kara gün dostu olan ve büyük bir mağduriyet yaşayan esnaf ve sanatkarımıza sahip çıkalım." dedi.

"Herkesten istirhamımızdır"

Ahi Evran'ın, "Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir, akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir." sözünü hatırlatan başkan Berge, "Yıllardır akıl ve ahlakı ile çalışıp, kötü günde ve dar günde milletimize hizmet eden esnafımızdır. En ufak bir sıkıntıda halkımızın derdine derman olan esnafımızın, bugün zor günüdür. Herkesten ricamız ve özel istirhamımızdır, küçük bir limit de olsa, işyeri yanan esnafımıza bir yardım bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Vali ve kaymakam beye teşekkür etti

Başkan Berge, Bu konuda çaba sarfeden Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez’e ve Özalp Kaymakamı Sayın Abdulkadir Çelik’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Özgür, "Destek bekliyoruz"

Büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirten Özalp Halk Pazarı Kooperatif Başkanı Halil Özgür, "Esnafımız çok zor durumdadır, biriken borçlar mağduriyetimiz arttırmaktadır. Çare olarak milletimizden esnafımıza destek olmasını istiyoruz. Alt limit 10 TL'dir. Bizlere destek olan halkımıza ve yetkililere teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?

Van'ın Özalp ilçesinde 3 Kasım 2020’de meydana gelen yangında 95 iş yeri yanarak küle dönmüştü.   
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler