VAN MAVİ KALSIN

2021-03-12 13:39:26 64

VANESOB Başkanı Berge, “Van Mavi Kalsın, Sağlıklı Van Güçlü Esnaf” dedi. 
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge, şehrin belirli noktalarına ‘Van Mavi Kalsın Sağlıklı Van Güçlü Esnaf’ yazılı brandalar ve afişler ile bilinçlendirme çalışması yaptı. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan başkanımız Berge, amaçlarının korona virüsü kentte yok etmek olduğunu vurgulayarak, “ESOB olarak halkımıza, esnafımıza, sanatkarımıza, tüccarımıza çağrımız; Van mavi kalsın. Sağlıklı Van; güçlü esnaf, güçlü ekonomi ve güçlü sağlık tedbirleri demektir. Biz eğer sağlık tedbirlerinden kurtulmak istiyorsak, kurallara riayet edeceğiz. Esnafımızın, sanatkarımızın, halkımızın tümü kurallara riayet edecek. Van’a mavi çok yakıştı. Van Gölü’nün edasıyla Van mavi kalmalı. Bu edayı hep beraber elimizden geldikçe maske, mesafe ve hijyen kurallarına başta biz esnaf olarak uymamız gerekiyor” dedi.

Şehrin Hemen Hemen Her Köşesine ‘Van Mavi Kalsın’ Tanımını Yaydık 
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez nezdinde yapılan çalışmaların şimdiye kadar güzel gittiğinin altını çizen Başkan Berge, “Bundan sonraki çalışmaların da sürdürülebilir bir şekilde götürülebilmesi için esnafımıza, halkımıza çağrımız, lütfen Van mavi kalsın, sağlıklı Van güçlü esnaf diyoruz” ifadelerini kullandı. ESOB olarak korona virüs pandemisi sürecinde esnafı bilinçlendirmek adına çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Berge, “Onlara rehberlik etme anlamında odamız çalıştı, bizler çalıştık. Bu anlamda şehrin hemen hemen her köşesine ‘Van mavi kalsın’ tanımını yaydık, açıklamalarda bulunduk, pankartlar astık. Onun yanında şimdi de binlerce broşür dağıtarak bu farkındalığı oluşturma çabası içerisindeyiz. Van esnafı ve Van halkımız bu konuda bilinçli. Ben bu anlamda duyarlı esnafımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler