BERGE: ESNAFIMIZA HİBE DESTEĞİ ŞART

2021-04-22 15:19:58 404

VANESOB Başkanı Berge: “Koronavirüsün çok zor durumda bıraktığı esnafımıza 20-50 bin TL arasında hibe verilmelidir.”

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, pandemi sürecinde zor durumda kalan esnafa hibe verilmesi gerektiğini söyledi.

“20-50 bin TL arasında hibe destek verilmelidir”

Kısıtlamalardan en fazla esnaf ve sanatkarların olumsuz etkilendiğini vurgulayan Berge, “Esnaf ve sanatkarımız büyük bir ekonomik sıkıntı içerisinde ve çok çok zor durumdadır. Vergi, SGK, BAĞKUR ve kira gibi borçların yanı sıra personel maaşı, elektrik, su, internet ve genel giderler esnafımız için büyük bir yüktür. Esnafımızın tüm bu yüklerin altından kalkabilmesi için devlet desteğine ihtiyacı vardır. Hükümetimizden esnafımıza daha fazla destek vermesini istiyoruz. Esnafımıza 20-50 bin TL arasında hibe verilmelidir.” dedi.

“Sosyal denge korunmalıdır”

Hibenin verilmesi durumunda esnafın bir nebze de olsa rahat bir nefes alabileceğini belirten Berge, “Karşımızda büyük bir sorunlar yumağı bulunmaktadır ve yuvarlandıkça yumak büyümektedir. Bunun önüne geçilmelidir, yoksa bu yumak yokuş aşağı gitmektedir. Eğer esnafımız birer birer tükenirse bunun toplumsal olumsuz getirileri olacaktır. Sosyal ekonomik dengeyi korumak gerekiyor.” görüşlerine yer verdi.

“Normale dönmek için kurallara uyalım”

Temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyma çağrısı yapan VANESOB Başkanı Berge, “Eğer bizler kurallara uyarsak bu da beraberinde kısıtlamaları gevşetecektir. Böylece biraz olsun normale dönebilme imkanı yakalayabiliriz. Aksi halde pandemi süreci devam edecek ve bundan hepimiz zarar göreceğiz. Tek çare temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymaktır.” şeklinde konuştu.
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler