VAN ÇİFTE BAYRAM YAŞAR

2021-05-04 15:24:18 185

Milletvekili Arvas: İnşallah şartlar olgunlaşır ve Kapıköy açılır.

VANESOB Başkanı Berge, Kapıköy’ün açılması durumunda Van çifte bayram yaşar.

 

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ve Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, Kapıköy Sınır Kapısı’nda açıklama yaptı. TRT Haber’e değerlendirmelerde bulunan milletvekili Arvas ve VANESOB Başkanı Berge, uzun süredir kapının açılması için çabaladıklarını söyledi.

 

Arvas: Seferber olan herkese teşekkür ediyorum

Milletvekili Arvas, “MKYK üyesi arkadaşlarımız, toplantıda bu sorunu Sayın cumhurbaşkanımıza ilettiler. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 17 Mayıs 2021’den sonra, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılacağı müjdesi Van halkına duyuruldu. Biz de bugün burada müjdeyi halkımızla paylaşmak istedik. Üç milletvekili arkadaşımız ile Ankara’da vermiş olduğumuz mücadelemiz, elimizi güçlendirecek şekilde MKYK’da da dile getirilmiştir. İnşallah şartlar olgunlaşır, sağlık tedbirleri çerçevesinde Kapıköy, Esendere ve Gürbulak kapıları açılır. Esnafımız biraz daha rahat bir nefes almış olur. Seferber olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Arvas: “Van bir turizm kentidir”

Dünyada baş gösteren ekonomik daralmanın devam ettiğini vurgulayan Arvas, “Turizmcilerimizin ve STK’larımızın mücadelesiyle Van, İran’a ve Türki cumhuriyetlerine tanıtıldı ve çok güzel bir karşılık buldu. Van bir turizm kentidir ve son 5-10 yılda şehrimizde turizm çok canlandı. İran’dan yarım milyonu bulan turist Van’a geliyor. İranlı turistler hem batı illerimizi hem de Van’ı tercih ediyor.” görüşlerine yer verdi.  

 

“Esnafımız adına Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Mayıs 2021’den sonra Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması talimatı verdiğini belirten VANESOB Başkanı İsa Berge, “Sayın cumhurbaşkanımızın talimatı bizlere çifte bayram yaşattı. Kapının açılacağı müjdesini alan Van esnaf ve sanatkarlarımız şimdi çok mutlu. Esnafımız, sanatkarımız, tüccarımız, özellikle de konaklama sektörü ile cafe ve restaurantlarımız hazırlıklarını tamamlamıştır. İranlı misafirlerimize en güzel şekilde hizmet vermeye hazırız. Esnaf ve sanatkarımız adına Sayın cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Vali Bilmez, Kayatürk, Çiftçi, Soğanda ve emeği geçenlere teşekkür etti

Koronavirüsten kaynaklı olarak kapatılan kapının açılması için emek verenleri unutmayan Berge, “Kapıköy’ün açılması için çalışmalar yürüten başta Sayın valimiz Mehmet Emin Bilmez’e, milletvekillerimiz Sayın Abdulahat Arvas, Sayın Osman Nuri Gülaçar ve Sayın İrfan Kartal’a, MKYK üyeleri Sayın Burhan Kayatürk ve Sayın Fatih Çiftçi’ye, Denetim Kurulu Üyesi Sayın Zahir Soğanda’ya, AK Parti Van İl Başkanı Sayın Kayhan Türkmenoğlu’na, meslek odalarına, sivil toplum kuruluşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

“Van 1 milyon turist ağırlıyordu”

Pandemi sürecinden önce yarım milyonu İranlı, yarım milyonu da yerli ve yabancı turist olmak üzere Van’a yaklaşık 1 milyon turistin geldiğini hatırlatan VANESOB Başkan Berge, “İran, Van için olmazsa olmazımızdır. İranlı misafirlerimizin yeniden Van’a gelecekleri günü hasretle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.  

 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler