BERGE: VAN GÖLÜ’NÜN KURTULMASI DİLEĞİYLE

2021-06-05 16:34:56 391

VANESOB Başkanımız Berge: “Van Gölü’nün kirlilikten kurtulması dileğiyle, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlu olsun.”

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanımız Sn. İsa Berge, 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Van Gölü’nün kirlilikten kurtulması dileğiyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlayan Berge, herkesi üzerine düşeni yapmaya davet etti. İşte başkanımız Sn. Berge’nin mesajı:

 

“Bir dünya değeri olan Van Denizi’mizin kirlilikten kurtulması için atılan adımları önemsiyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendi olmak üzere, Van Gölü için emek veren herkesi kutluyoruz. İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin devreye alınmasıyla Van Gölü, kirlilikten kurtulacak. Van Gölü’nde yapılan dip çamur temizliği de son derece önemlidir.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, böyle önemli bir günde ileri biyolojik arıtma tesisinin açılışını yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Emine Erdoğan hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz.

 

Van Gölü koruma kanununun çıkması için büyük emek sarfeden Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın Gülşen Orhan’a çok teşekkür ediyoruz. 

 

Şehrimizin hak ettiği yere gelebilmesi için önemli çalışmalar yürüten Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez’e, çok teşekkür ediyoruz. 

 

Özellikle ileri biyolojik arıtma tesisinin proje aşamasından bitirilmesine kadar geçen zamanda emek veren Van Gölü Aktivistleri'ne de çok teşekkür ediyoruz.

  

Birçok medeniyete başkentlik yapmış ve içerisinde dünya değerlerini barındıran kadim şehrimiz Van’ın çevre dostu bir kent olması için bizler de tüm çalışmalarda yer alacağız. Her anlamda temiz bir kent için hepimizin üzerine düşen görevler vardır. Van’ımızı tüm olumsuz çevresel etkenlerden korumalıyız. Bunu hep birlikte başarabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlu olsun.” 




Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler