VEDAŞ’IN SANAYİ SİTESİNDEKİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

2021-07-26 09:35:16 425

VEDAŞ Van İl Müdürü Özdemir: Sanayi sitesine modüler hücreli yeni kabinler ve 260 adet aydınlatma direği yapılacak.

VANESOB Başkanı Berge: Sanayi sitesi için güçlü altyapı ve kesintisiz enerji son derece önemlidir.

 

Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Van İl Müdürü Sayın İsmail Özdemir, heyeti ile birlikte Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge’yi makamında ziyaret etti. VEDAŞ Van Sistem İşletme Müdürü Sayın Yıldıray Çevirel’in de bulunduğu heyet ziyaretinde, Van Demirciler Tornacılar ve Tamirciler Odası Başkanı Sayın Kenan Akalın ve Van Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Sayın Muhittin Yıldızbaş da hazır bulundu.

 

“Hizmetlerimiz devam ediyor”

Ziyarette konuşan VEDAŞ Van İl Müdürü İsmail Özdemir, “Göreve geldiğimiz günden Van’ın, hizmet verdiğimiz çevre illerin enerji altyapısını güçlendirmek ve kesintisiz enerji için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kapsamda ilgili sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları ile irtibat halindeyiz. Oda başkanlarımızın talebi üzerine sanayi sitesinde gerekli incelemelerde bulunduk ve yapılabilecek projeler ile çalışmalarımızı yaptık. Başkanlarımız aracılığıyla bizlere iletilen üretim ve imalat sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarların taleplerini dikkate alıyoruz.” dedi.

 

Modüler hücreli yeni kabinler, 260 adet aydınlatma direği

İlk etapta eski sanayi sitesindeki havai hatların tamamının yeraltına alınacağını belirten Özdemir, “Sanayi sitesinde bulunan 4 kabin yıkılacak ve modüler hücreli yeni kabinler yapılacak. Böylece kabinlerimiz teknolojiyle uyumlu hale getirilecek. Bu dijital çalışma, arıza oluşumunu minimize edeceği gibi, arızaya müdahale süresini de kısaltacak. Ayrıca çatıların üzerinde geçen iletkenlerin hepsi iptal edilecek. Kurulacak olan 260 adet yeni aydınlatma direği ile sanayi sitesi aydınlatılacak. Bu projelerimizin tahmini bütçesi 6,5 milyon TL’yi bulacak.” şeklinde konuştu.

 

“Güçlü altyapı ve kesintisiz enerji çok önemlidir”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren VANESOB Başkanımız İsa Berge, “Esnaf ve sanatkarlarımız, Van’ımızın ekonomik can damarı konumundadırlar. Üretim ve imalat ile istihdama katkı sunan esnafımızın enerji ihtiyacı son derece önemlidir. Elektrik altyapısının güçlendirilmesi ve kesintisiz enerji için önemli çalışmalara imza atan VEDAŞ Van İl Müdürü Sayın İsmail Özdemir şahsında tüm personeli kutluyoruz. Gösterdikleri özveri takdire şayandır. Bizler VANESOB, odalarımız ve tüm başkanlarımız ile birlikte VEDAŞ’ın projelerine destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.  

 

Plaket takdim edildi

“VEDAŞ müdürümüz Sayın Özdemir, bizlere gösterdiği ilgi memnuniyet vericidir. Samimi çalışmalarıyla sorunlarımızı çözmek isteyen Sayın Özdemir’e teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Berge, Özdemir’e, esnaf ve sanatkarlara gösterdiği ilgi nedeniyle plaket takdim etti.

 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler