ŞEHRİMİZİN İSTİHDAMINI KONUŞTUK

2022-02-14 10:41:30 399

VANESOB'da İl İstihdam Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) toplantı salonumuzda yapılan toplantıya Vali Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, ilgili kurum müdürleri, sendika temsilcileri de katıldı.

Başkanımız Sayın İŞsa Berge, katılımcıları ağırladı. Toplantıda 2017-2023 yılları arasında çocuk işçiliği ile mücadele ulusal programı kapsamında yapılan ve yapılacak faaliyetler, kadın istihdamının arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalar ve elde edilen sonuçlar paylaşıldı. Van’da istihdama katkıda bulunan ve istihdamı arttıran firmalar ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da kurula bilgi verildi.

 

Toplantıda ayrıca 2021 yılına ait yıllık eğitim planına eklenecek ve arttırılacak meslekler, mesleki eğitim merkezi bulunmayan ilçelerde mesleki eğitim merkezlerinin açılması ve milli eğitim bünyesindeki okullarda 2021-2022 eğitim öğretim döneminde açılacak ve kapanacak alan ve dallar kurulun oylamasına sunuldu.

 

Başkanımız Sayın Berge, toplantıya katılan başta Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez olmak üzere Sayın vekilimiz Abdulahat Arvas ve tüm katılımcılara teşekür ediyoruz.
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler