BERGE: CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

2021-10-28 16:50:19 113

VANESOB Başkanımız Sayın İsa Berge: Milli zaferimiz olan 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızın 98. yılı kutlu olsun.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın çok anlamlı olduğunu söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanımız Sayın İsa Berge, yayınladığı mesajda cumhuriyet bayramını kutladı. İşte başkanımızın mesajı:

“29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı her yıl coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet milli zaferimiz ve milli bayramımızdır. İşgale uğrayan Anadolu'da milletimizin işgalcilere karşı Mustafa Kemal Paşa önderliğinde verdiği milli mücadelemiz, 1923 yılında zaferle sonuçlandı. Binlerce şehit ile kazandığımız cumhuriyetimiz, çok kıymetlidir. Birlik ve beraberlik ile vatan topraklarımızı tescil altına aldık. İstiklal harbimizi zafer ile taçlandıran, cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 1923 cumhuriyet ruhu ile ülkemizin istenen noktaya gelebilmesi için hepimiz üzerine düşeni yapmaya devam edeceğiz.

Ulvi bir mücadelenin sonucunda şanlı zaferimiz ile kurulan cumhuriyetimizi koruyacağız. Tarihe derin izler bırakarak kurduğumuz Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunu coşkuyla kutluyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 98’inci yıldönümünü yürekten kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit olan tüm silah arkadaşlarına minnettarız.”

 

 


 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler