BERGE: ZAMLAR GERİ ALINMALIDIR

2022-02-14 10:29:07 221

“Elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar geri alınmalı” diyen VANESOB Başkanı İsa Berge: “Esnaf ve sanatkarlarımıza özel uygun tarifeler devreye alınmalı.”

 

Elektrik faturasının kiraları geçtiğini vurgulayan, esnaf ve sanatkarlara gelen yüksek elektrik ve doğalgaz faturalarına acilen düzenleme yapılmasını isteyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, “Esnafımız adeta faturalara çalışmaktadır. Pandemi süreci halen etkisini sürdürürken esnaf ve sanatkarlarımıza bir de fatura yükü gelmiştir. Bu soruna acilen bir çözüm getirilmelidir. Vergi, SGK, prim, kira, personel maaşı ve genel gider borçlarının ödeyemeyen esnafımız, ayrıca faturalar altında ezilmektedir. Zaman geçirmeden bir çözüm bulunmalıdır.” dedi.

 

“Zamlar mutlaka geri alınmalıdır”

Esnaf ve sanatkarlara eskiye göre çok daha fazla elektrik ve doğalgaz faturalarının geldiğinin altını çizen VANESOB Başkanı Berge, “Zamlar mutlaka geri alınmalıdır. Esnafımız faturaları ödeyemeyecek durumdadır. Hükümetimizden beklentimiz zamların geri alınması yönündedir. Bu yönde yürütülen çalışmalar acilen sonuçlandırmalı.” ifadelerini kullandı.  

 

“Esafımız için uygun tarifeye geçilmelidir.”

Hükümetin elektrik ve doğalgaz faturaları ile ilgili düzenleme çalışmalarını değerlendiren başkan Berge, “Hükümetimizin bu yönde yürüttüğü çalışmaları olumlu buluyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızı fatura borcu yükünden kurtaracak bir düzenleme yapılmalıdır. Pandeminin zorlu süreci dikkate alınarak bir tarife değişikliğine gidilmelidir. Ayakta durmaya çalışan esnafımız, korunmalıdır. Bu anlamda hükümetimizden önemli adımlar atılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

“Esnafımız rahat bir nefes almak istiyor”

Her zaman milletimizin hizmetinde olan esnaf ve sanatkarımız, gereken fedakarlığı göstermiştir. Şimdi hükümetimizden de esnafımızı rahatlatacak düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Tüm esnaf camiamız rahat bir nefes almak istiyor. Gerekli düzenlemelerin yapılmaması durumunda esnaf ve sanatkarlarımız çok zor durumda kalacaktır. Esnafımız bitme noktasına gelmiştir.” şeklinde konuştu.
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler