ESNAF DA SINIR TİCARETİ YAPABİLMELİ

2019-01-06 16:06:33 497

Kapıköy Sınır Kapısı’na kurulacak açık pazar ile lokomotif güç olan, Van esnaf ve sanatkarlarının sınır ticaretindeki payı arttırılacak. 

 

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, birliğe bağlı oda başkanlarını AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ile buluşturdu. Dobble Tree Bay Hilton’da gerçekleşen toplantıda esnafa dair önemli sorunlar konuşuldu. 

 

Açık pazarda esnafımız sınır ticaretini yapsın
Kapıköy Sınır Kapısı’nın modernizasyon çalışmalarının sürdüğünü söyleyen AK Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu, tüccarların yanı sıra küçük esnafın da sınır ticareti yapabileceğini söyledi. Küçük esnafın sınır ticareti imkanını arttırmak istediklerini belirten Türkmenoğlu, “Hükümetimizin kararlı duruşuyla şehrimizde canlanma var. Şu an ki Türkiye’nin büyük tüccarları da bir zamanlar küçük esnaftı. İstiyoruz ki sadece büyük sermaye sahipleri değil küçük sermaye sahipleri de sınır ticaretine daha fazla dahil olsun. Van esnafı ve sanatkarı bizim için önemlidir. Biz de esnaf kültüründen gelen bir aileyiz, sizi en iyi ben anlarım. Van esnafımızın Pazar payını arttırmak istiyoruz. Bu kapsamda Kapıköy Sınır Kapısı’nda gümrükten muaf olmak üzere küçük esnafımızın ticaretini arttıracağız. Bunun için açık Pazar kuracağız ve orada İranlılara bazı ürünler satılabilecek. Çaldıran Çilli ile Başkale Gelincik sınır kapısının da açılması için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

 

VAN ESOB’a teşekkür etti
AK Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu, VAN ESOB Başkanı İsa Berge şahsında tüm oda başkanlarına teşekkür etti.   

 

Daha güçlü bir Van ve Türkiye için
Van’ın esnaf ve sanatkarları olarak şehri ilerilere taşıyacak lokomotif özelliğine sahip olduklarını belirten VAN ESOB Başkanı İsa Berge, önemli bir potansiyele sahip olduklarını söyledi. Çarşıda, pazarda, mahallede ve her köşe bucakta esnafların olduğunu hatırlatan VAN ESOB Başkanı Berge, “Ahilik kültürünün bir gereği olarak şehrimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımız var. Yaklaşık 20 bin üyesi olan bir meslek kuruluşu olarak, Van’ın temel dinamikleri arasındayız. Ticari hayatın temel aktörleri olarak üyelerimizin refah düzeyini yükseltmek ve Van’ımızın daha iyi yerlere getirebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

 

Türkmenoğlu’na teşekkür etti
AK Parti Van İl Başkanı Sayın Kayhan Türkmenoğlu’na güven duyuyoruz ve hükümetimizin yaptığı çalışmaları sevgi ile karşılıyoruz. VAN ESOB olarak her anlamda daha güçlü bir Türkiye için çalışan hükümetimizin yanında olacağız. Bizimle buluşan Sayın Türkmenoğlu’na teşekkür ediyoruz. 

  
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler