ANADOLU RUHU VAN’DAYDI

2019-01-06 16:43:45 943

Beş şehrin oda başkanından VAN ESOB Başkanı İsa Berge’ye hayırlı olsun ziyareti.


Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in o muhteşem Sakarya Türküsü’nde, “İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya; Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya.” der. Oda başkanları da bir yanda Van, bir yanda Adana, Hatay, Elazığ, Kırşehir ve Sakarya dediler…


Van’a hayran kaldılar
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, hayırlı olsuna gelen oda başkanlarını ağırladı. Üç günlük Van ziyareti kapsamında başkanlar, Van’ı gezdi. Özellikle Van Gölü’ne hayran kalan başkanlar, Van’a dair tüm önyargılarının kırıldığını dile getirdiler. Van kilimini çok beğenen ve Van’ın doğal güzelliklerle dolu olduğunu gören başkanlar, Akdamar Adası, Van Kedi Villası, Van Kalesi ve Van şehir merkezini gezdi. 


Bir dünya değeridir Van… 
Van kedisini kucağına alarak seven başkan, inanılmaz mutluluklar yaşadı. Akdamar Adası’nın ihtişamına aşık olan, Van Kalesi’nin görkemine hayran kalan başkanlar, “Gerçekten de Van doğunun incisi olmuş. Başta Urartular olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Van’ı çok beğendik. Güneşin ve suyun başkenti derlerdi, hakikaten de öyleymiş. Özellikle Van Gölü’nde yaşayan ve tersine göç eden Van Balığı İnci Kefali bir dünya güzelidir. Van’ın dünya değerlerini görmek bizleri mutlu etti, iyi ki gelmişiz.” ifadelerini kullandılar.


“Teşekkürler İsa başkan”
“Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Sayın VAN ESOB Başkanı İsa Berge’ye çok teşekkür ediyoruz. İyi ki de hayırlı olsuna gelmişiz. Van’ın güzelliklerini görmek ruhumuza ferahlık verdi.” şeklinde konuştular.


“Bizim için bir onurdu”
Beş şehirden gelen kıymetli oda başkanlarımızı karşılamak bizler için bir onurdu. Van değerlerini gösterdiğimiz dostlarımız ile gezdiğimiz her an bizler için mutluluk kaynağıydı. Van’ımıza karşı olan ön yargıları kırmak ve güzelliklerini tanıtmak bizim başlıca görevlerimiz arasındadır. Bu güzel günlerimizde bizleri yalnız bırakmayan oda başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.   
  

Van’ı ziyaret eden oda başkanları
Adana Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nevzat Alphan, Hatay İskenderun Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Hatay Kırıkhan Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı Süleyman Baday, Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top, Kırşehir Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Murat Zobu, ve Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akardağan.       


 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler