MURADİYE KAYMAKAMI VAN ESOB’U AĞIRLADI

2019-02-20 18:06:01 509

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, VAN ESOB’u ağırladı.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB), ilçelerde başlattığı yönetim kurulu toplantılarının ikincisini Muradiye’de gerçekleştirdi. VAN ESOB Başkanı İsa Berge başkanlığında yapılan toplantıda özellikle ilçe esnafının sorunları masaya yatırıldı. 

Kaymakam Yücel ağırladı
Yönetim kurulu toplantısının ardından Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, VAN ESOB Başkanı İsa Berge ve oda başkanlarını makamında ağırladı. Misafirlerini ağırlamanın güzel bir duygu olduğunu söyleyen Yücel, “Hepimiz hizmet yapmak adına elimizi taşın altına koyuyoruz. Elimizden geldiğince ilçemize hizmetlerimizi yaptık. Bizler de sizlerle işbirliği yaparak ilimizi ve ilçemizi kalkındırabiliriz.” dedi.   

Küçük sanayi sitesi kurulacak
“Küçük sanayi sitesinin kurulması için çalışmalarımız sürüyor.” diyen Yücel, “Erciş-Van yolunun kenarına kurmayı planladığımız sanayi sitesi, gelecekte esnafımız için önemli bir yer olacaktır ve açılacak işyerleri ile bir cazibe merkezi haline gelebilir. Bu anlamda ilçemizde önemli bir ekonomik canlanma bekliyoruz. Haritalandırma çalışmalarının ardından projenin çizimi yapılacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Muradiye’ye sahil manzaralı TOKİ konutları yapılacak
TOKİ konutları ile ilgili müjdeyi veren Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yücel, “Muradiye’de sahil manzaralı TOKİ konutları yaptıracağız ayrıca Ünseli’de de TOKİ konutları yapılacak” şeklinde konuştu.  

Marifet iltifata tabiidir
Kaymakamlık ziyaretini değerlendiren VAN ESOB Başkanı İsa Berge, “Biz de Muradiye’de olmaktan büyük bir gurur duyduk. Sayın kaymakamımız Yücel’in bizleri ağırlaması bizim için bir onurdur. Sayın başkanımızın Muradiye’de yaptığı çalışmalar son derece dikkat çekicidir. Muradiye Şelalesi projesi ki bu eser ile anılacaksınız, ilçede doğalgazın hayata geçirilecek olması, SGK bürosunun hizmete açılması, Meslek Yüksek Okulu’nun açılması ile birlikte, yurtların ve pansiyonların açılacak olması esnafımıza, özelde de ilçemize katkı sunacaktır. Aydınlatmaların yapılmış olması, mahalle yollarının kilitli parke ile döşenmesi, yolların asfaltlanması, hemen hemen her tarafa yapılan parklar, halk kütüphanesinin açılması, terminalin yapılması, sebze halinin yapılması, taziye evlerinin yapılması, mahalle altyapılarının tamamlanmış olması son derece önemlidir. Hizmetleriniz ile Saklıkent tarzı bir ilçe havası oluşmuştur.” dedi.    

Başkan Yücel’i tebrik etti
Başkan Yücel’i tebrik eden Berge, “İlin önemli ekonomik bir yapısı olan VAN ESOB olarak, Van’ın ekonomisini bilen bir dinamik meslek odası olarak sizi tebrik ediyoruz. Muradiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanımız ve Muradiye Şoförler Odası başkanımız size her daim ulaşabildiler.” ifadelerini kullandı.    

Plaket takdim edildi
VAN ESOB Başkanı Berge, kaymakam ve belediye başkan vekili Yücel’e hizmetleri nedeniyle plaket takdim etti.  

Şelaleye gidildi, esnaf ziyaret edildi
VAN ESOB heyeti Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Yücel ile birlikte en iyi belediye projesi ödülünü alan Muradiye Şelalesi alanında incelemelerde bulundu. Ardından VAN ESOB heyeti oda başkanları ile birlikte ilçe esnafını ziyaret etti.  


 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler