BERGE’DEN YEREL MARKETLERDEN ALIŞVERİŞ ÇAĞRISI

2019-02-20 18:11:23 1094

VAN ESOB Başkanı Berge, yerel marketlerden alışveriş yapılması çağrısında bulundu.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Çınar AVM’nin açılışını yaptı. Van merkezdeki marketin açılış kurdelesini kesmeden önce konuşan Berge, böyle zor bir süreçte işyeri açan esnafı kutladı. Stihdama vesile olduğu için marketin sahibi Bedrettin Kıyat’a teşekkür eden Berge, Van esnaf ve sanatkarının her zaman üzerine düşeni yaptığını söyledi. Berge, “Bu ekonomik döngünün zor olduğu günlerde kıymetli esnafımız, büyük bir emekle işletme açmış. Van halkına hizmet etmek adına işyerini açmış.” dedi.    

Yerel marketlerden alışveriş çağrısı yaptı
Ulusal marketlerin Van’a bir katkısının olmadığını ve gelen hasılatın bankalar üzerinden İstanbul’a gönderildiğini söyleyen VAN ESOB Başkanı Berge, “Buradan Van halkına sesleniyorum. Lütfen dışarıdan gelip Van’da ahtapot gibi yayılan marketlerden değil de, Van’ımızda çoluğumuza çocuğumuza hizmet eden yerel marketlerimizi tercih edelim. Yerel marketlerde çalışacak olanlar bizim evlatlarımızdır. Van’ın ekonomisi ancak bizim birbirimize sahip çıkmamızla bir yerlere gelebilir. Müessesemizin hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.”

Dualarla açılışı yapıldı
Berge, konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesti. Açılışa Berge’nin yanı sıra, işadamı Kahhar Eraslan, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Dereli, İpekyolu İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Çınar AVM’nin işletmecisi Murat Kıyat ve vatandaşlar katıldı. Çınar AVM’nin açılışı dualarla yapıldı. 
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler