HOLOGRAM STANT ÖNÜNDE VE GURURLA

2019-02-20 18:17:55 863

Van İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Gedik ile VAN ESOB Başkanı Berge, hologram stant önünde gururla poz verdi.
Van İŞGEM ürettiği hologram stant ile Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Van İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik’i makamında ziyaret eden Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsa Berge, hologram stant ile ilgili bilgi aldı.

 

“Van’ımıza katma değer katan bir ürün”

Hologram stantlarının daha önce ülkemize ithal edildiğini söyleyen Van İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik, “Ürün ya da hizmet anlamında her sektöre hitap ediyor. Tanıtım amaçlı olan her ürün hologram stantta üç boyutlu olarak sergilenebilir. Çok yakında hem resmi kurumlarda hem de özel sektörde kullanılmaya başlanacaktır. İranlı bir girişimcimiz aracılığıyla Van İŞGEM’de üretime başlandı. İranlı bir firmanın geliştirdiği bir üründür. Dolu önleme makinesinin ardından, Hologram stant da artık İŞGEM’de Türkiye’de ilk defa üretilen ürünler arasında yerini almıştır. Bundan sonra da Van İŞGEM olarak innovatif (yenilikçi) ve katma değeri yüksek ürünler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

“Van İŞGEM’i kutluyorum”

“Ürettiği teknolojik ürünler ile gündeme gelen Van İŞGEM yönetim kurulu başkanımız Sayın Gedik’i kutluyorum.” diyen VAN ESOB Başkanı İsa Berge, “Türkiye’ye örnek olan Van İŞGEM, bilimsel ve son derece başarılı projeleri ile de ülkemize örnek oluyor. Dolu önleme makinesinden sonra bu müthiş hologram stant projesini de son derece kıymetli buluyorum. Son teknoloji bir ürünün Van’da üretiliyor olması bizler için büyük bir gururdur. Van’ımızın adını bilimsel olarak duyuran projelere imza atan başta Sayın Gedik olmak üzere tüm yöneticileri cani gönülden kutluyorum.” şeklinde konuştu.     

 

Artık yerli ve milli

Hologram stant, Türkiye’de ilk kez yerli ve milli olarak Van İŞGEM’de üretilmeye başlandı. Türkiye’ye ithal olarak gelen 10 bin 500 TL’ye gelen hologram stant, Van İŞGEM tarafından 6 bin liradan piyasaya sürülecek.

 

Hologram stant nedir?

Hologram kelimesi Yunanca sözcüklerin bileşiminden oluşmaktadır. "Holos" (Tam Görüntü) ve "Gram" (Yazılı) anlamındadır. Hologram lazer ışın dalgalarının pozitif karışımı ile oluşan üç boyutlu kayıttır. Hologram, orijinal objenin üç boyutlu gerçek kaydı, kısaca üç boyutlu lazer fotoğrafıdır. Hologramlar derinlik ve paraleks içerdiğinden, objenin çevresini ve arkasındaki objelerin daha da derinlik içinde görülmesini sağlar. Birçok açı ve derinlikten görünebilmesi mümkündür, tıpkı gerçek hayattaki gibi görülüyor.
Duyurular & İlanlar

Ahilik

Bilgi Edinme Formları

Önemli Linkler